VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbalový činovník Václav Krejčí dostal Cenu JUDr. Václava Jíry

Lnáře /ROZHOVOR/ – Od středy 19. dubna je předseda Sokola Lnáře a člen výkonného výboru Okresního fotbalového svazu Strakonice Václav Krejčí držitelem prestižního ocenění. V Praze převzal Cenu JUDr. Václava Jíry.

26.4.2017
SDÍLEJ:

Václav Krejčí s Cenou JUDr. Václava Jíry za celoživotní práci pro fotbal.Foto: Deník / Miloš Vrátný

Cena je udělována osobnostem, které svůj život zasvětily dlouholeté a obětavé práci pro fotbal. V případě Václava Krejčího je to už téměř čtyřicet let. Byl to vlastně i předčasný dárek k jeho 64. narozeninám, které oslaví 20. května.

Co pro vás znamená toto ocenění?

Je to pro mě velký zážitek, něco krásného. Byl jsem nadšený, co všechno o mně v Praze při předávání věděli – kdy jsem nastoupil do funkce, co jsem ve Lnářích všechno udělal… Byl jsem opravdu mile překvapený.

Jak vypadalo slavnostní odpoledne?

Předávání se konalo v prostorách Břevnovského kláštera, který byl nádherně vyzdobený. Hrála kapela, přítomna byla televize. Byl to pro mě opět velký zážitek. Z Jihočeského kraje byly uděleny tři tyto ceny, celkově z republiky dvaačtyřicet. To jsou takzvané malé plakety, pak byly ještě předány tři velké plakety. Akce trvala asi dvě hodiny, bylo to moc hezké.

Kdy jste se dozvěděl, že jste mezi oceněnými?

Něco mi bylo naznačeno na výkonném výboru OFS Strakonice v loňském roce, ale dozvěděl jsem se to oficiálně v polovině března. Zajímavostí je, že přesně na den narození mojí dcery Ivety Kadlecové, 7. března, jsem byl vybrán na toto ocenění.

#clanek|3223135#

Právě dcera vás doprovázela na tuto akci…

Od syna Václava i dcery Ivety mám velkou podporu. A i vnoučata se mnou jezdí na sportovní utkání. Teď na předávání ocenění v Praze se mnou byla také vnučka Barborka Kodýdková. Oběma „holkám“ za doprovod moc děkuju, o to hezčí zážitek to pro mě byl.

Jak dlouho se věnujete fotbalu jako funkcionář?

Fotbalu se věnuju od roku 1968, kdy jsem aktivně začal hrát. Funkcionářem jsem od roku 1980 jako místopředseda a od roku 1993 jako předseda Sokola Lnáře.Jak jste se dostal do pozice předsedy? Přemluvili vás, nebo to vyplynulo?
Tehdy skončil Karel Lukáš z Kocelovic jako předseda, takže já coby místopředseda jsem do toho spadl jako do jámy lvové. V roce 1993 jsem pak založil nový výbor, se kterým jsem dodnes a se všemi jsem, co se týče spolupráce, velmi spokojený. Těmto lidem patří poděkování za to, jak mi pomáhají.

Na co jste nejvíce pyšný za svoji funkcionářskou dráhu?

Určitě na přebudování kabin, které jsou tady od roku asi 1972. Tehdy se postavily v akci Z, byla to taková rychlovka. Když jsem pak nastoupil jako předseda, říkal jsem si, že je potřeba je zmodernizovat. Tak jsem postupně s pomocí fotbalistů všechno předělával – sprchy v obou šatnách, kompletně šatny, udělala se úplně nová klubovna a vybudovaly úplně nové záchody. Postupně také došlo na kabinu rozhodčích, novou střechu a výstavbu přístřešku pro diváky, což je základ. O hodně se také zlepšila hrací plocha, začali jsme o ni lépe pečovat.

A vaše plány do budoucna?

Kdyby se podařilo sehnat velký grant, což je takřka nemožné, nechal bych zbourat kabiny. Ne že by nevyhovovaly, ale prostorově jsou dost malé a když přijede početnější družstvo soupeře, má málo místa. Také bych byl rád, kdyby se za hlavní plochou udělalo dětské hřiště s houpačkami. Na to je však potřeba velká suma peněz, o které měla obec zažádáno, ale bohužel na ně nedosáhla.

Autor: Miloš Vrátný

26.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Z nového sběrného místa ze společnosti STEJIKA, s.r.o. dorazily čtyři kabelky

Dorazily kabelky z nového sběrného místa

V novém kabátě bude hrát v Třeboni kapela Čechomor.
EXKLUZIVNĚ
28

Martina se Čechomorům líbila, kapela míří na jih

Pod koši s hráčem NBA Tomášem Satoranským

Strakonice /ROZHOVOR/ - Dvě strakonické hráčky mají za sebou velký zážitek.

Střelby ukončily cvičení zaměřené na protivzdušnou obranu NATO

Strakonice - Bojové střelby ukončily taktické cvičení zaměřené na integrovanou protivzdušnou obranu NATO.

Do Drhovle vyjeli hasiči k požáru skladu slámy

Písecko - Patnáct minut po 13. hodině přijali dnes, 20. července, jihočeští hasiči informaci o požáru skladu v obci Drhovle, části obce Drhovle - Zámek.

Všestranný vlastenec prožil svůj život ve Vodňanech

Vodňany - Ve čtvrtek 20. července uplynulo 114 let, kdy byl vysvěcen na kněze Florian Fencl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení