VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chci zlepšit práci s mládeží a opravit kabiny

Volyně – Po skončení minulé sezony došlo ve Slavoji Volyně ke změně vedení.

15.8.2017
SDÍLEJ:

Nový předseda SK Slavoj Volyně Václav Valhoda. Foto: Jan ŠkrleFoto: Deník / Miloš Vrátný

Na místo skončivšího předsedy fotbalového oddílu Josefa Hodonického byl na valné hromadě 21. července zvolen Václav Valhoda, starosta města a člen výkonného výboru OFS Strakonice. Ten porazil znovu kandidujícího Josefa Hodonického.

Kudy vedla cesta k tomu, že jste novým předsedou Slavoje Volyně? Byl jste osloven, nebo jste se rozhodl kandidovat sám?
Byl jsem koncem června osloven několika členy oddílu, zda nechci kandidovat na uvolněnou funkci předsedy klubu. Dal jsem si čas na rozmyšlenou s ohledem na mé omezené možnosti do 9. července. V tento den jsem na nabídku kandidovat kývl s podmínkou, že bych si rád o chodu klubu promluvil s jeho dalšími členy. Tato schůzka se uskutečnila 17. července. Teprve na tomto setkání jsem definitivně potvrdil, že nabídku přijímám.

Jak vnímáte rozhodnutí Josefa Hodonického, do té doby předsedy, skončit?
Musím se přiznat, že i pro mne bylo rozhodnutí Josefa Hodonického rezignovat na svoji funkci velmi překvapivé. Na začátku června jsme se spolu sešli a nic mi ani v nejmenším o svém odstoupení nenaznačil. Jeho rezignaci na post předsedy klubu nechci nijak hodnotit a vnímám ji jako jeho čistě osobní rozhodnutí.

Mluvil jste s ním o tom, proč skončil a celkově také o chodu klubu? Nebo víceméně povědomí máte?
S Josefem Hodonickým jsem se po skončení valné hromady domluvil na společném setkání. Jinak za Slavoj jsem od žákovských let fotbal hrál, například za muže krajský přebor. Poté jsem v oddíle působil jako jednatel a trenér. Povědomí o chodu klubu mám.

Co bude vaším cílem pro funkční období?
Mým cílem bude především udržet všechny věkové kategorie, které v současné době v klubu dobře fungují a jsou velmi dobře personálně zajištěné (vedoucími, trenéry). Dále je nutné stabilizovat A-tým mužů především s ohledem na odchody některých stabilních opor do Německa či do jiného klubu. Mám dvě hlavní priority. Za prvé – udržet a ještě více zkvalitnit práci s mládeží, která se poté zákonitě musí promítnout do kvality hry týmu mužů. Zadruhé – provést rekonstrukci zastaralých a nevyhovujících kabin. A musím také zajistit pro bezproblémový chod oddílu dostatek finančních prostředků.

Působíte jako starosta města a jste členem výkonného výboru OFS Strakonice. Jak zvládnete další funkci a vidíte to jako výhodu pro oddíl, že vedete město a jste „uvnitř“ OFS?
Zvládnutí mých dosavadních funkcí s novou pozicí předsedy klubu byl hlavní důvod, proč jsem si dal před valnou hromadou 14 dní na rozmyšlenou a definitivně jsem se rozhodl přijmout nabídku kandidovat až 17. července. Po zvážení všech pro a proti a při předpokládané kvalitní práci ostatních členů výboru, kteří budou zodpovídat za dané oblasti chodu oddílu, mohu funkci předsedy klubu časově stíhat a zodpovědně vykonávat. Nemyslím si rovněž, že moje funkce starosty a členství ve výboru OFS nějakým výrazným způsobem zvýhodní klub.

Jak byste zhodnotil éru vašeho předchůdce? Josef Hodonický dostal tým z okresního přeboru do I. B, povedlo se mu vyřešit dlouholetý předchozí problém s fanoušky Slavoje, máte kvalitní a širokou základnu mládeže…
Éru Pepíka Hodonického hodnotím velmi kladně, včetně jeho spolupráce s městem. Jak sám zmiňujete, dovedl A-tým do I. B třídy, vyřešil problémy s agresivními fanoušky a vrátil do klubu všechny mládežnické kategorie, které tu v minulosti dobře fungovaly. Za práci, kterou pro fotbal ve Volyni odvedl i za dobrou spolupráci s městem mu moc děkuji.

Výbor SK Slavoj Volyně

Na předsedu SK Slavoj Volyně byli dva kandidáti – Václav Valhoda a Josef Hodonický. Václav Valhoda dostal 26 hlasů, Josef Hodonický 19 hlasů.

Nově zvolení členové výboru jsou: Zdeněk Raba, Jiří Raba, Lukáš Novotný, Marek Kopáček, Petr Nový, Ivan Šteco. Mandát výboru je na celé čtyřleté období.

Autor: Miloš Vrátný

15.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Po krádeži se potkal s majitelkou domu, kde loupil

Ilustrační foto

Kam za kulturou?

AKTUALIZUJEME

Do filmového nebe odešla Květa Fialová, Tornádo Lou z Limonádového Joe

Ve věku 88 let zemřela česká filmová legenda Květa Fialová. Slavnou herečku znali diváci především jako zpěvačku Tornádo Lou z westernové parodie Limonádový Joe, hraběnku z komedie Adéla ještě nevečeřela či z klasiky Babička a Šarlotu z Účastníků zájezdu.

Předehra otevření dálnice u Budějovic byla trochu divoká

České Budějovice – Pro některé řidiče bude chystané otevření nového úseku dálnice u Českých Budějovic spojeno s hodně nepříjemnou zkušeností. Řidiče zaskočily změny v dopravním značení a řinčely plechy…

Nejstarší kniha Tábora přišla o mnohé taje. Probádali ji

Tábor - Zabalená v pergamenu, ovázaná provázkem, osahané listy, ručně psané často škrtané zápisky. Tak vypadá nejstarší táborská kniha, kterou oko veřejnosti už 30 let nespatřilo. Zachycuje husitské roky 1432 až 1452.

Mladá řidička byla na jízdu posilněna alkoholem

Strakonice - Ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky je podezřelá žena (31) ze Strakonic, která řídila osobní automobil pod vlivem alkoholu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení